Amerika’dan Daha Ucuza Alabileceğiniz 15 Ürün

Must-VisitTravel Hacks

Written by:

Reading Time: 3 minutes

Amerika’nın dev alışveriş dünyasından her yıl birçok ürün ithal ediliyor. İşin içine vergi girdiğinde ise bazı ürünlere ulaşmamız zorlaşıyor. Türkiye’de fahiş fiyatlarla almak istemediğiniz ürünlere Amerika seyahatiniz sırasında ulaşabilirsiniz ya da şimdi linke tıklayarak Glocalzone gezginlerinden isteyebilirsiniz. İşte Amerika’dan daha ucuza alabileceğiniz 15 ürün!

Amerika Bir Elektronik Cihaz Cenneti!

Teknoloji dünyasının çoğu lider şirketine Amerika ev sahipliği yapmakta, bu da demek oluyor ki elektronik cihazların çoğu en az vergiyle ilk olarak Amerika’da piyasaya sürülüyor. Apple ürünleri bu ürünlerin başında geliyor. Eminiz ki siz bu ürünleri çok yakından tanıyorsunuz fakat biz yine de sizin için bir kez daha sıralayalım.

1-iPhone XS ($999) iphone xs ile ilgili görsel sonucu

Yenilenmiş Bionic kamerası, göz taraması, eşsiz tasarımı… Kısacası iPhone’u iPhone yapan bütün özelliklerin zirvede buluşması ile harmanlanmış bu cihaz Apple’ın en yeni gözdesi. iPhone Xs’in fiyatı Amerika’da $999’dan başlıyor. Türkiyede ise bu fiyat $1900. Bizce de oldukça büyük bir fark. Amerika’ya gittiğinizde iPhone Xs almak iyi bir fikir olabilir ya da neden Amerika’ya gitmeyi bekleyesiniz ki? Yukarıdaki butona tıklayın Glocalzone’daki gezginlerden iPhone’unuzu isteyin, Türkiye’ye dönerken iPhone’unuzu getirsinler 🙂 

2-iPad Pro ($799) ipad pro ile ilgili görsel sonucu

iPad Pro da çıktığı ilk günden beri yok satıyor. Amerika fiyatı $799’dan başlarken Türkiye fiyatı $1140. Bu nedenle iPad Pro Amerikadan daha ucuza alabileceğiniz en iyi ürünlerden biri.

3-Apple Watch Series 4 ($399)

apple watch series 4 ile ilgili görsel sonucu

Kim Amerika’ya gidip koluna Apple Watch takıp dönmek istemez ki? Neyse ki Amerika’da Türkiye’den $300 fark ile daha ucuz. Cebinizi yakmaycak bu ürün Glocalzone kullanıcılarının en çok sipariş ettiği ürünlerden. Yani sadece Apple Watch getirerek bile Amerika seyahatinizden dönerken $40’a yakın bir kar elde edebilirsiniz.

4-Robot Elektrikli Süpürgerobot elektrikli süpürge ile ilgili görsel sonucu

Bu sıralar tatlı kedi videoları ile de tanıdığımız bu temizlik robotları sizce de Türkiye’de biraz pahalı değil mi ? Ev yaşamınızda size büyük kolaylık sağlayacak bu ürünü de Amerikadan daha ucuza alabilirsiniz.

5-JBL Hoparlör!

JBL hoparlörler Amerika’da da oldukça popüler. Üstelik fiyatları da Türkiye’ye göre oldukça ucuz. JBL hoparlörler ve JBL’in bir çok ürünü Amerika’dan daha ucuza alabilirsiniz.

Amerika’da Giyim Sektörüne Bir Göz Atmadan Sakın Türkiye’ye Dönmeyin!

Amerika’da çok ucuza alabileceğiniz en harika ürünler kıyafetler ve ayakkabılardır. En havalı markaların, koleksiyonların ilk piyasaya sürüldüğü yer genellikle Amerika olur. Türkiye’ye gelene kadar üzerinden 1-2 ay geçer , hiç gelmeyebilir veya öyle bir vergiyle gelir ki alamazsınız. Bu yüzden Amerika’dan dönerken kendinize yapacağınız en büyük iyilik bol bol ünlü markaların ayakkabılarından, kıyafetlerinden satın alıp bavulunuza koymanız olacaktır. İşte bu markalardan bazıları:

6-Championchampion ile ilgili görsel sonucu

Champion Sweatshirtleri resmen ikon haline geldi. Türkiye’de satışı olmayan bu ürünü Türkiye’de bile birçok insanın üstünde görmek mümkün. İşte bu güzel sweatshirtler Amerikadan daha ucuza alabileceğiniz ürünlerden biri. Glocalzone ise evden çıkmadan Champion’dan alışveriş etmek için en iyi adres. Yalnızca yukarıdaki butona tıklayın ve Amerika’dan gelen gezginlerden isteyin!

7-Forever 21forever 21 canada ile ilgili görsel sonucu

Birçok tarz kıyafeti içinde barındıran bu marka, Hollywood oyuncularının bile vazgeçilmez adresi. Ne yazık ki Türkiye’de yok. O yüzden Amerika’ya giderseniz bu mağazaya uğramadan dönmeyin. Minik bir sır; Türkiyedeki markalara göre daha kaliteli ve ucuz!

8-Fila

fila ile ilgili görsel sonucu

Yukarıdaki ayakkabısı ile bir anda ünü artmış olan marka Amerika’nın göz bebeklerinden. Fila’nın bu ikonik ayakkabısı Amerika’dan daha ucuza alabileceğiniz ürünlerin en havalısı. 

9-TopShop

top shop ile ilgili görsel sonucu

Forever 21’ın tarzına çok benzyen birçok farklı tarz ve ürünü içinde barındıran bir mağaza. Kesinlikle Türkiye’deki mağazalara kıyasla rahatlıkla söyleyebiliriz ki Amerika daha ucuza alacağınız ürünlerin başında Top shop ürünleri gelmekte.

Kozmetik Dünyasının Kalbi Amerika’da!

Kozmetik dünyası gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Bloggerların hayatımıza soktuğu birçok kozmetik markası Türkiye’de inanılmaz fiyatlara satılıyor. Amerika’ya gidiyorsanız süper haber, Amerika’dan daha ucuza alabileceğiniz ürünlerden biri de kozmetik ürünleri. Dünyanın en ünlü markalarının ne kadar ucuz olduğunu görünce çok şaşıracaksınız. İşte o markalardan bazıları:

10-Shiseidoshiseido ile ilgili görsel sonucu

Shiseido cilt sorunlarını en iyi çözen kozmetik markalarını önünde gelir. Çeşitli kremler ve makyaj malzemeleri üreten bu marka ne yazık ki Türkiye’de oldukça pahalı. Bizce Shiseido ürünler Amerika’dan daha ucuza alabileceğiniz en iyi ürünlerden.

11-Kylie Cosmeticskylie cosmetics ile ilgili görsel sonucu

Kardashianların en küçük üyesinin kozmetik markası olan Kylie Cosmetics Forbes’e bile konu olacak derecede büyüdü. Kalitesi de Youtuberların dilinden düşmeyen bu marka ne yazık ki Türkiye’de satılmıyor. Bu yüzden Kylie Cosmetics ürünlerini Amerika’dan almadan dönmeyiniz.

12-Anastasia Beverly Hills anastasia beverly hills ile ilgili görsel sonucu

Şimdilerde Türkiye’ye de açılmış olan bu dünyaca ünlü marka da ne yazık ki Türkiye’de oldukça pahalı. Özellikle far paletleri ve aydınlatıcıları ile anılan bu markanın ürünleri de Amerika’dan daha ucuza alabileceğiniz ürünlerden. 

13-Supplementler!

supplement ile ilgili görsel sonucu

Sporcular burada mı? Spor yaparken birkaç küçük yardımcı dosta ihtiyacınız oluyor ama bu dostlar Türkiye’de biraz pahalı mı? Durum sizin için de böyle ise ihtiyacınız olan supplementleri Amerika seyahatinizden almayı unutmayın. Üstelik Türkiye’de fazla alternatif olmadığını da biliyoruz. Amerika seyahati sizin için uzaksa yukarıdaki butona tıklayarak Amerika’dan gelen gezginlerden bu ürünü kolaylıkla isteyebilirsiniz!

14-Çizgi Roman

Amerika’nın çizgi roman pazarının ne kadar geniş olduğu ilgilileri tarafından bilinir. Eğer bir çizgi roman aşığıysanız eski çizgi romanları Amerika’dan almadan dönmeyin!

15-Ders Kitapları

Artık çoğu üniversite ingilizce eğitim veriyor. İngilizceyi okulda öğrenemeyenler de kurslarda öğreniyor. Ama hepimizin ortak olduğu bir nokta var; o da yabancı kaynakların fiyatlarının yüksek oluşu. Aslında bu kitaplar bu kadar da pahalıya üretilmiyor. Amerika’dan gelmesi, vergisi, sağlayıcının payı derken 500 tl’yi bulan kitapları gören bu öğrenci elleri ucuz kitaplara hasret. İşte tam da biz öğrenciler için Amerika’dan daha ucuza alınabilecek en önemli şeylerden biri de ders kitaplardır.

Eğer bu ürünleri çok sevdiyseniz ve Amerika’ya seyahat etmenize daha çok varsa, hepsini gezginler aracılığıyla GLOCALZONE‘dan sipariş edebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.