Reading Time: 3 minutes

Amerika’nın dev alışveriş dünyasından her yıl birçok ürün ithal ediliyor. İşin içine vergi girdiğinde ise bazı ürünlere ulaşmamız zorlaşıyor. Türkiye’de fahiş fiyatlarla almak istemediğin ürünlere Amerika seyahatin sırasında ulaşabilirsin ya da şimdi linke tıklayarak Glocalzone gezginlerinden isteyebilirsin. İşte Amerika’dan daha ucuza alabileceğin 14 ürün!

 

1- Oculus Rift: VR Uyumlu Bilgisayarlar İçin VR Başlığı

Gerçeklik hissini sanal dünyaya taşıyan Oculus Rift ile sen de gerçek bir oyun oynama deneyimi yaşamak ister misin? Üstelik Türkiye’de fiyatı yüksek olmasına karşın Amerika’ya seyahat edecek bir gezginimizden isteyeceğin Oculus Rift sadece $299.

2- Kindle, 2019

Amazon Kindle Review (2019): A Cheaper Way to Read at Night | WIRED

 

10 Nisan 2019’da $89.99 ile piyasaya sürülen Kindle’ın yeni versiyonu, daha pürüzsüz ve ince oluşu ile bizlere farklı bir deneyim sunuyor. Beyaz ve siyah renk çeşitlerine sahip Kindle 2019, 4GB  hafızasaya sahip. Sesli kitapları Bluetooth bağlantısı üzerinden hopörler veya kulaklık ile dinleyebilirsin!

Teknoloji dünyasının çoğu lider şirketine Amerika ev sahipliği yapmakta, bu da demek oluyor ki elektronik cihazların çoğu en az vergiyle ilk olarak Amerika’da piyasaya sürülüyor.

Apple logo clipart transparent background svg stock Apple Logo PNG Image - PurePNG | Free transparent CC0 PNG Image Library svg stock

 Apple ürünleri bu ürünlerin başında geliyor. Eminiz ki sen bu ürünleri çok yakından tanıyorsun fakat biz yine de senin için bir kez daha sıralayalım.

 

3- Macbook Air (Retina, 13-inch, 2019)

İnanılmaz derecede hafif ve ince olan yeni Macbook Air şimdi daha güçlü! Geliştirilmiş Retina ekranı, yeni Magic Keyboard’u, Touch ID özelliği, performans hızını iki kat arttıran işlemcileri ve daha fazla depolama kapasitesi ile karşımıza çıkıyor. Uzun pil ömrüyle gün boyu rahatlıkla kullanabileceğin bu Mac’i her yere kolayca taşıyabilirsin! $999’dan başlayan fiyatlarla Amerika’dan gelen gezginlerden kolaylıkla isteyebilirsin!

 

4- iPad Pro ($799) ipad pro ile ilgili görsel sonucu

iPad Pro da çıktığı ilk günden beri yok satıyor. Amerika fiyatı $799’dan başlarken Türkiye fiyatı maalesef çok yüksek. Bu nedenle iPad Pro Amerika’dan daha ucuza alabileceğin en iyi ürünlerden biri.

5- Apple Watch Series 5 ($399-699)

Image result for apple watch 5 new

Bir önceki seriye göre çok fazla renk ve seçenek içeren Apple Watchlara Türkiyedeki fiyatından çok daha ucuza Amerika’da sahip olabilirsin. Cebini yakmayacak bu ürün Glocalzone kullanıcılarının en çok sipariş ettiği ürünlerden. Yani sadece Apple Watch getirerek bile Amerika seyahatinden dönerken yüksek oranda kar elde edebilirsin.

 

Kozmetik Dünyasının Kalbi Amerika’da!

Kozmetik dünyası gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Bloggerların hayatımıza soktuğu birçok kozmetik markası Türkiye’de inanılmaz fiyatlara satılıyor. Amerika’ya gidiyorsan süper haber, Amerika’dan daha ucuza alabileceğin ürünlerden biri de kozmetik ürünleri. Dünyanın en ünlü markalarının ne kadar ucuz olduğunu görünce çok şaşıracaksın. İşte o markalardan bazıları:

6- Shiseidoshiseido ile ilgili görsel sonucu

Shiseido cilt sorunlarını en iyi çözen kozmetik markalarını önünde gelir. Çeşitli kremler ve makyaj malzemeleri üreten bu marka ne yazık ki Türkiye’de oldukça pahalı. Bizce Shiseido ürünler Amerika’dan daha ucuza alabileceğin en iyi ürünlerden.

7- Kylie Cosmeticskylie cosmetics ile ilgili görsel sonucu

 

Kardashianların en küçük üyesinin kozmetik markası olan Kylie Cosmetics Forbes’e bile konu olacak derecede büyüdü. Kalitesi de Youtuberların dilinden düşmeyen bu marka ne yazık ki Türkiye’de satılmıyor. Bu yüzden Kylie Cosmetics ürünlerini Amerika’dan almadan dönme.

8- Anastasia Beverly Hills anastasia beverly hills ile ilgili görsel sonucu

 

Şimdilerde Türkiye’ye de açılmış olan bu dünyaca ünlü marka da ne yazık ki Türkiye’de oldukça pahalı. Özellikle far paletleri ve aydınlatıcıları ile anılan bu markanın ürünleri de Amerika’dan daha ucuza alabileceğiniz ürünlerden. 

9- The Ordinary

The Ordinary İnceleme&Önerilerim

Nemlendirimi ve tonikleriyle pek çok insanın beğenisi kazanan The Ordinary, ülkemizde bazı yerlerden temin edebileceğimiz kozmetik ürünlerinden biri. Eğer The Ordinary ürünlerine denemek istiyor ancak Türkiye’deki fiyatının yüksek olduğunu düşünüyorsan Amerika seyaheti olan bir gezginimizden isteyebilirsin.

Amerika’da Giyim Sektörüne Bir Göz Atmadan Sakın Türkiye’ye Dönme!

Amerika’da çok ucuza alabileceğin en harika ürünler kıyafetler ve ayakkabılardır. En havalı markaların, koleksiyonların ilk piyasaya sürüldüğü yer genellikle Amerika olur. Türkiye’ye gelene kadar üzerinden 1-2 ay geçer , hiç gelmeyebilir veya öyle bir vergiyle gelir ki alamazsın. Bu yüzden Amerika’dan dönerken kendine yapacağın en büyük iyilik bol bol ünlü markaların ayakkabılarından, kıyafetlerinden satın alıp bavuluna koyman olacaktır. İşte bu markalardan bazıları:

10- Champion

 

Champion Sweatshirtleri resmen ikon haline geldi. Türkiye’de satışı olmayan bu ürünü Türkiye’de bile birçok insanın üstünde görmek mümkün. İşte bu güzel sweatshirtler Amerikadan daha ucuza alabileceğin ürünlerden biri. Glocalzone ise evden çıkmadan Champion’dan alışveriş etmek için en iyi adres. Yalnızca yukarıdaki butona tıklayın ve Amerika’dan gelen gezginlerden isteyin!

 

11- Fila

fila ile ilgili görsel sonucu

 

Yukarıdaki ayakkabısı ile bir anda ünü artmış olan marka Amerika’nın göz bebeklerinden. Fila’nın bu ikonik ayakkabısı Amerika’dan daha ucuza alabileceğin ürünlerin en havalısı. 

 

 

12- TopShop

top shop ile ilgili görsel sonucu

 

Forever 21’ın tarzına çok benzeyen birçok farklı tarz ve ürünü içinde barındıran bir mağaza. Kesinlikle Türkiye’deki mağazalara kıyasla rahatlıkla söyleyebiliriz ki Amerika daha ucuza alacağın ürünlerin başında Topshop ürünleri gelmekte.

13- Primark

Image result for primark usa

Türkiye’de bulunmayan ve hem ucuz hem de kaliteli ürünleriyle çok satan bu markanın ürünlerine de Amerika’da çok daha ucuza ulaşabilirsin.

 

 

 

 

 

14- Supplementler!

supplement ile ilgili görsel sonucu

 

Sporcular burada mı? Spor yaparken birkaç küçük yardımcı dosta ihtiyacın oluyor ama bu dostlar Türkiye’de biraz pahalı mı? Durum senin için de böyle ise ihtiyacın olan supplementleri Amerika seyahatinden almayı unutma. Üstelik Türkiye’de fazla alternatif olmadığını da biliyoruz. Amerika seyahati senin için uzaksa yukarıdaki butona tıklayarak Amerika’dan gelen gezginlerden bu ürünü kolaylıkla isteyebilirsin!

 

Eğer bu ürünleri çok sevdiysen ve Amerika’ya seyahat etmenize daha çok varsa, hepsini gezginler aracılığıyla GLOCALZONE‘dan sipariş edebilirsin.