Amerika’dan Daha Ucuza Alabileceğiniz 17 Ürün

Alışveriş Rehberi

Written by:

Reading Time: 3 minutesAmerika’nın dev alışveriş dünyasından her yıl birçok ürün ithal ediliyor. İşin içine vergi girdiğinde ise bazı ürünlere ulaşmamız zorlaşıyor. Türkiye’de fahiş fiyatlarla almak istemediğin ürünlere Amerika seyahatin sırasında ulaşabilirsin ya da şimdi linke tıklayarak Glocalzone gezginlerinden isteyebilirsin. İşte Amerika’dan daha ucuza alabileceğin 17 ürün!

Amerika Bir Elektronik Cihaz Cenneti!

Teknoloji dünyasının çoğu lider şirketine Amerika ev sahipliği yapmakta, bu da demek oluyor ki elektronik cihazların çoğu en az vergiyle ilk olarak Amerika’da piyasaya sürülüyor. Apple ürünleri bu ürünlerin başında geliyor. Eminiz ki sen bu ürünleri çok yakından tanıyorsun fakat biz yine de senin için bir kez daha sıralayalım.

1-iPhone 11

Lansmanı 10 Eylül’de yapılan, henüz Türkiye’ye gelmeyen ve Türkiye fiyatı belli olmayan yeni iPhone 11‘i Amerika’dan çok daha ucuza alabilirsin. Amerika’da $399’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulan iPhone 11’leri Amerika’dan gelen gezginlerden kolaylıkla isteyebilirsin!

2-iPad Pro ($799) ipad pro ile ilgili görsel sonucu

iPad Pro da çıktığı ilk günden beri yok satıyor. Amerika fiyatı $799’dan başlarken Türkiye fiyatı maalesef çok yüksek. Bu nedenle iPad Pro Amerika’dan daha ucuza alabileceğin en iyi ürünlerden biri.

3-Apple Watch Series 5 ($399-699)

Image result for apple watch 5 new

Bir önceki seriye göre çok fazla renk ve seçenek içeren Apple Watchlara Türkiyedeki fiyatından çok daha ucuza Amerika’da sahip olabilirsin. Cebini yakmayacak bu ürün Glocalzone kullanıcılarının en çok sipariş ettiği ürünlerden. Yani sadece Apple Watch getirerek bile Amerika seyahatinden dönerken yüksek oranda kar elde edebilirsin.

4-Robot Elektrikli Süpürgerobot elektrikli süpürge ile ilgili görsel sonucu

Bu sıralar tatlı kedi videoları ile de tanıdığımız bu temizlik robotları sence de Türkiye’de biraz pahalı değil mi ? Ev yaşamınızda sana büyük kolaylık sağlayacak bu ürünü de Amerikadan daha ucuza alabilirsin.

5-JBL Hoparlör!

JBL hoparlörler Amerika’da da oldukça popüler. Üstelik fiyatları da Türkiye’ye göre oldukça ucuz. JBL hoparlörler ve JBL’in bir çok ürünü Amerika’dan daha ucuza alabilirsin.

6- Echo Dot (3. Nesil)

Image result for echo dot

Sesli komutlar aracılığıyla müzik çalmasını, alarm ayarlamasını, soruları yanıtlamasını, hava durumunu ve daha fazlasını kontrol ettiğin cihaza Amerika’da çok makul fiyatlar karşılığında sahip olabilirsin.

Amerika’da Giyim Sektörüne Bir Göz Atmadan Sakın Türkiye’ye Dönme!

Amerika’da çok ucuza alabileceğin en harika ürünler kıyafetler ve ayakkabılardır. En havalı markaların, koleksiyonların ilk piyasaya sürüldüğü yer genellikle Amerika olur. Türkiye’ye gelene kadar üzerinden 1-2 ay geçer , hiç gelmeyebilir veya öyle bir vergiyle gelir ki alamazsın. Bu yüzden Amerika’dan dönerken kendine yapacağın en büyük iyilik bol bol ünlü markaların ayakkabılarından, kıyafetlerinden satın alıp bavuluna koyman olacaktır. İşte bu markalardan bazıları:

7-Championchampion ile ilgili görsel sonucu

Champion Sweatshirtleri resmen ikon haline geldi. Türkiye’de satışı olmayan bu ürünü Türkiye’de bile birçok insanın üstünde görmek mümkün. İşte bu güzel sweatshirtler Amerikadan daha ucuza alabileceğin ürünlerden biri. Glocalzone ise evden çıkmadan Champion’dan alışveriş etmek için en iyi adres. Yalnızca yukarıdaki butona tıklayın ve Amerika’dan gelen gezginlerden isteyin!

8-Forever 21forever 21 canada ile ilgili görsel sonucu

Birçok tarz kıyafeti içinde barındıran bu marka, Hollywood oyuncularının bile vazgeçilmez adresi. Ne yazık ki Türkiye’de yok. O yüzden Amerika’ya gidersen bu mağazaya uğramadan dönmeyin. Minik bir sır; Türkiyedeki markalara göre daha kaliteli ve ucuz!

9-Fila

fila ile ilgili görsel sonucu

Yukarıdaki ayakkabısı ile bir anda ünü artmış olan marka Amerika’nın göz bebeklerinden. Fila’nın bu ikonik ayakkabısı Amerika’dan daha ucuza alabileceğin ürünlerin en havalısı. 

10-TopShop

top shop ile ilgili görsel sonucu

Forever 21’ın tarzına çok benzeyen birçok farklı tarz ve ürünü içinde barındıran bir mağaza. Kesinlikle Türkiye’deki mağazalara kıyasla rahatlıkla söyleyebiliriz ki Amerika daha ucuza alacağın ürünlerin başında Topshop ürünleri gelmekte.

11- Primark

Image result for primark usa Türkiye’de bulunmayan ve hem ucuz hem de kaliteli ürünleriyle çok satan bu markanın ürünlerine de Amerika’da çok daha ucuza ulaşabilirsin.

Kozmetik Dünyasının Kalbi Amerika’da!

Kozmetik dünyası gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Bloggerların hayatımıza soktuğu birçok kozmetik markası Türkiye’de inanılmaz fiyatlara satılıyor. Amerika’ya gidiyorsan süper haber, Amerika’dan daha ucuza alabileceğin ürünlerden biri de kozmetik ürünleri. Dünyanın en ünlü markalarının ne kadar ucuz olduğunu görünce çok şaşıracaksın. İşte o markalardan bazıları:

12-Shiseidoshiseido ile ilgili görsel sonucu

Shiseido cilt sorunlarını en iyi çözen kozmetik markalarını önünde gelir. Çeşitli kremler ve makyaj malzemeleri üreten bu marka ne yazık ki Türkiye’de oldukça pahalı. Bizce Shiseido ürünler Amerika’dan daha ucuza alabileceğin en iyi ürünlerden.

13-Kylie Cosmeticskylie cosmetics ile ilgili görsel sonucu

Kardashianların en küçük üyesinin kozmetik markası olan Kylie Cosmetics Forbes’e bile konu olacak derecede büyüdü. Kalitesi de Youtuberların dilinden düşmeyen bu marka ne yazık ki Türkiye’de satılmıyor. Bu yüzden Kylie Cosmetics ürünlerini Amerika’dan almadan dönme.

14-Anastasia Beverly Hills anastasia beverly hills ile ilgili görsel sonucu

Şimdilerde Türkiye’ye de açılmış olan bu dünyaca ünlü marka da ne yazık ki Türkiye’de oldukça pahalı. Özellikle far paletleri ve aydınlatıcıları ile anılan bu markanın ürünleri de Amerika’dan daha ucuza alabileceğiniz ürünlerden. 

15-Supplementler!

supplement ile ilgili görsel sonucu

Sporcular burada mı? Spor yaparken birkaç küçük yardımcı dosta ihtiyacın oluyor ama bu dostlar Türkiye’de biraz pahalı mı? Durum senin için de böyle ise ihtiyacın olan supplementleri Amerika seyahatinden almayı unutma. Üstelik Türkiye’de fazla alternatif olmadığını da biliyoruz. Amerika seyahati senin için uzaksa yukarıdaki butona tıklayarak Amerika’dan gelen gezginlerden bu ürünü kolaylıkla isteyebilirsin!

16-Çizgi Roman

Amerika’nın çizgi roman pazarının ne kadar geniş olduğu ilgilileri tarafından bilinir. Eğer bir çizgi roman aşığıysan eski çizgi romanları Amerika’dan almadan dönme!

17-Ders Kitapları

Artık çoğu üniversite ingilizce eğitim veriyor. İngilizceyi okulda öğrenemeyenler de kurslarda öğreniyor. Ama hepimizin ortak olduğu bir nokta var; o da yabancı kaynakların fiyatlarının yüksek oluşu. Aslında bu kitaplar bu kadar da pahalıya üretilmiyor. Amerika’dan gelmesi, vergisi, sağlayıcının payı derken 500 tl’yi bulan kitapları gören bu öğrenci elleri ucuz kitaplara hasret. İşte tam da biz öğrenciler için Amerika’dan daha ucuza alınabilecek en önemli şeylerden biri de ders kitaplardır.

Eğer bu ürünleri çok sevdiysen ve Amerika’ya seyahat etmenize daha çok varsa, hepsini gezginler aracılığıyla GLOCALZONE‘dan sipariş edebilirsin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.