Dünya’yı “Egece” Gezen Egeli Gezgin Ege

Inspiring Travelers

Written by:

Reading Time: 1 minute

Sizi ilham verici bir gezginle daha tanıştırmaya hazırız. Egeli Gezgin Ege! Sosyal medyadan tanıdığınız, sizi yolculuğa çıkmaya ikna edecek ilham verici bir gezgin.

Seyahat etme aşkı, ismini aldığı Ege bölgesini keşfetme arzusuyla başlamış. Egenin daha çok keşfetmeye iten büyülü doğasının, turkuaz denizinin ve sıcak insanının etkisi altında kalıp da dünyayı gezmeye karar vermesi de çok gecikmemiş.

Dünyayı kendi deyimi ile “Egece” gezmeye karar verdiğinde ilk deneyimini work & travel ile yapan gezginimiz çoğumuzun çok genç bulacağı yaşlarda 10’dan fazla ülkeyi doyasıya keşfetmiş bir gezgindi. Hayatındaki en büyük önceliği keşfetmek olan bir gencin bu kadar deneyimli bir gezgine dönüşmesi aslında hiç de şaşırtıcı değil.

Fakat, sınırlarını aşıp konfor alanından çıktığında onu en çok zorlayan şey ismini aldığı Ege’den ayrı düşmek olmuş. Buna rağmen yola çıkmanın güzelliğini tattıktan sonra pek de yerinde duramamış ve Avrupa’yı keşfetmeye koyulmuş. Başta Avrupa olmak üzere Dünya’yı turlamaya başladığı sırada öğrenci olan Ege, Psikoloji bölümünü bitirmiş ve sonrasında bir diğer tutkusu olan mutfak sanatlarına yönelmiş. Sanıyoruz ki, Dünya’yı gezerek yerel mutfakları öğrenmek mutfak tutkunu bir gezgin için harika bir duygudur.

Uzun süre yalnız gezdikten sonra karşısına onun gibi keşfetmeye aşık bir gezgin çıkmış Kronik Gezgin! 2016 ‘dan beri birlikte gezen çiftin keşfetme anlayışları biraz farklı olsa da uyumu yakaladıkları her hallerinden belli oluyor. Şimdilerde evlilik yolunda olan ikilinin birlikte keşfedeceği yeni yerleri heyecanla bekliyoruz!

21 Ülke ve 106 şehirle tanışmış olan gezginimizin tecrübelerini, maceralarını ve keşiflerini herkesle paylaştığı “Egeli Gezgin Ege” adlı bir blogu var. Yola çıktığı ilk zamanlardan beri blogunda maceralarını paylaşan gezginimizin birçok farklı ülke ve şehir için harika içerikleri var.

Instagram‘da da şu sıralar sıklıkla paylaştığı ilham verici kareleri ile günden güne daha fazla insanın gezgin yanına dokunuyor.

Comments are closed.