Seyahatinizi Optimize Etmenize Yardımcı 10 Uygulama

Glocalzone101

Written by:

Reading Time: 3 minutes

Doğru uygulamayı seçmek, nerede kalacağınıza veya oraya nasıl gidileceğine karar vermek kadar kafa karıştırıcı olabilir. Bu nedenle, seyahatinizi planlamak, dolaşmak, arkadaş bulmak ve yol boyunca tasarruf etmek için hangi araçların en uygun olduğunu belirlemek için en son çıkan seyahat uygulamalarını (ve birkaç mobil web sitesi) Glocalozone ekibi olarak inceledik. Belirtilmediği sürece, tüm uygulamalar Android ve iOS için ücretsizdir.

1.Travel list

Çantanızı düzgün bir şekilde hazırlamak için küçük bir yardıma ihtiyacınız varsa ve şarj cihazınızı veya diş fırçanızı evde unutmadığınızdan emin olmak istiyorsanız, Travel List uygulaması tam size göre. Bu uygulama valizinize koyacağınız öğeleri kolayca düzenlemenize yardımcı olur. Son dakikada yerleştirmeniz gerekenler için bir hatırlatıcı ekleyebilirsiniz, böylece tüm eşyalarınızı eksiksiz yanınıza alabilirsiniz. Bu uygulama aynı zamanda seyahatinizin her noktasını planlamanıza yardımcı olur ve hiçbir şeyi kaçırmanıza izin vermez. Takviminize etkinlik ekleyin veya bir defalık veya düzenli uyarılar ayarlayın. (Maliyet: 1.99 $; iPhone için)

2. FlightTrack Pro

3.000’den fazla havaalanı ve 1.400 havayoluyla FlightTrack Pro, seyahatinizi kolaylaştıracak diğer bir uygulama. Uluslararası uçuşlarınızı, zoomlanabilir haritaları kullanarak gerçek zamanlı güncellemelerle yönetebilirsiniz. Uçuş gecikmeleri ve iptalleri ile ilgili güncellemeler artık parmaklarınızın ucunda. Aynı zamanda uçuş uyarıları, terminal haritaları ve hava gecikmelerini de içerir. (Maliyet: 9,99$ ; iPhone, iPad, Android, Blackberry)

3.Trip It

Mobil seyahat planlayıcınız, Trip It tüm seyahat ayrıntılarınızı gözden geçirmenizi sağlar: uçuşlar, oteller, araba, harita, yol tarifleri – hepsi bir arada. Seyahat planlarınızı çevrimiçi veya mobil takviminizle senkronize edebilir, güzergahları paylaşabilir ve Facebook, Twitter ve LinkedIn’de seyahat planları gönderebilirsiniz. (Maliyet: ücretsiz; Android, BlackBerry, iPhone / iPad ve Windows Phone 7 için)

4. Kayak

Kayak, tabletinizde veya akıllı telefonunuzdaki yüzlerce seyahat sitesinin hızlı bir şekilde karşılaştırılmasını sağlar. Bazı özellikler arasında uçuş, otel ve araç kiralama fırsatlarının karşılaştırılması; konaklama rezervasyonunuzu; uçuş durumunu takip etmek; güzergahları yönetmek ve havayolu numaralarına ve havaalanı bilgilerine erişmek. (Maliyet: ücretsiz; Android, BlackBerry, iPhone / iPad ve Windows için)

5. Google Haritalar

Google Haritalar’ı yanınıza almak, yeni yerler keşfetmek için en iyi seçeneklerden biridir. Trafik güncellemeleri, toplu taşıma, 360 derecelik sokak manzarasına sahip şehir turları, ayrıca sesli rehberli, adım adım GPS navigasyon özelliği, bu mobil uygulamanın sunduğu özelliklerden sadece bir tanesidir, böylece bir profesyonel gibi gezinebilirsiniz. (Maliyet: ücretsiz; iPhone ve Android için)

6. Glocalzone

Glocalzone ile seyahat ederken para kazanabileceğinizi hala duymadıysanız hemen anlatalım! Seyahat detaylarınız belli olunca seyahatinizi Glocalzone’a ekleyin, kullanıcılar sizden dönüş yolunda ürünleri onlara getirmenizi isteyecek. Dönüş yolunda istedikleri ürünleri satın alıp bu hizmet üzerinde komisyon kazanabilirsiniz. Üstelik gittiğiniz ülkenin yerel insanları ile tanışmak da artısı!

7.CityMaps2Go

CityMaps2Go ile rotanızı önceden planlarken anahtar konumlarınızı sabitleyin. Uygulama, popüler şehirlerle (örneğin, New York, Paris, Londra, Roma, Berlin vb.) ilgili şehir rehberi hizmetini barındırıyor. Çevrimdışı haritalar, uzmanlardan yerel ipuçları, milyonlarca ilgi çekici nokta için şehir rehberleri ve metro haritaları içerir. (Maliyet: 2,99$  ; iPhone ve Android için)

7. Chefs Feed

Chefs Feed, Londra, Kanada ve ABD’deki en iyi restoran ve yemeklerle ilgili en iyi şeflerin önerilerini sunar. Ağız sulandıran fotoğraflar ve oradaki her yiyecek için yetkin tavsiyeleri içerir. (Maliyet: ücretsiz; iPhone için)

8.Mint

Mint ile bütçenizi kolayca düzenleyebilir, seyahat bütçenize göz atabilir ve seyahatiniz sırasında harcamalarınızı takip edebilirsiniz. Kesinlikle güvenli ve güvenli. Bunun nedeni, “salt okunur” bir hizmettir; bu, hesaplar arasında para taşıyamayacağınız ve hiçbir kimsenin yapamayacağı anlamına gelir. (Maliyet: ücretsiz; Android ve iPhone / iPad için)

9.Oanda Currency Converter

Oanda, şirketler, vergi makamları, denetim firmaları ve finansal kurumlar tarafından kullanılan 190’dan fazla para birimi için günlük filtrelenmiş kur oranlarına erişmenizi sağlayan kolay bir arayüz kullanır. Uygulama, sık kullanılan para birimlerini kaydeder ve dönüşüm miktarlarını hızlıca girmek için büyük düğmeli bir tuş takımı kullanır. Bunun yanı sıra, nadiren halka açık olan bankalararası oranları kullanabilirsiniz. (Maliyet: ücretsiz; Android, BlackBerry, iPhone / iPad ve Windows için)

10.ICE

Acil durumlarda, ICE uygulaması size en hızlı çözümü sunacaktır. Yurtdışına seyahat ederken başınıza gelmek istemeyeceğiniz son şey, herhangi bir tıbbi sorunla karşılaşmaktır. Ancak, tam olarak uygulama, telefonunuz kilitli olsa bile sağlık durumunuz, doktorunuzun iletişim bilgileri ve sağlık sigortasıyla ilgili ayrıntıları tutar. Diğer özelliklerin yanı sıra, 10 farklı dilde depolanan bilgileri çevirir. (Maliyet: 3,99 $; Android için)

Comments are closed.