Seyahatinizi Optimize Etmenize Yardımcı 10 Uygulama

Seyahatinizi Optimize Etmenize Yardımcı 10 Uygulama

Doğru uygulamayı seçmek, nerede kalacağına veya oraya nasıl gidileceğine karar vermek kadar kafa karıştırıcı olabilir. Bu nedenle, seyahatini planlamak, dolaşmak, arkadaş bulmak ve yol boyunca tasarruf etmek için hangi araçların en uygun olduğunu belirlemek için en son çıkan seyahat uygulamalarını (ve birkaç mobil web sitesi) Glocalozone ekibi olarak inceledik. Belirtilmediği sürece, tüm uygulamalar Android ve iOS için ücretsizdir.

1.Travel list

Çantanı düzgün bir şekilde hazırlamak için küçük bir yardıma ihtiyacın varsa ve şarj cihazını veya diş fırçanı evde unutmadığından emin olmak istiyorsan, Travel List uygulaması tam sana göre. Bu uygulama valizine koyacağın öğeleri kolayca düzenlemene yardımcı olur. Son dakikada yerleştirmen gerekenler için bir hatırlatıcı ekleyebilirsin, böylece tüm eşyalarını eksiksiz yanına alabilirsin. Bu uygulama aynı zamanda seyahatinin her noktasını planlamana yardımcı olur ve hiçbir şeyi kaçırmana izin vermez. Takvimine etkinlik ekle veya bir defalık veya düzenli uyarılar ayarla. (Maliyet: 1.99 $; iPhone için)

2. FlightTrack Pro

3.000’den fazla havaalanı ve 1.400 havayoluyla FlightTrack Pro, seyahatini kolaylaştıracak diğer bir uygulama. Uluslararası uçuşlarını, zoomlanabilir haritaları kullanarak gerçek zamanlı güncellemelerle yönetebilirsin. Uçuş gecikmeleri ve iptalleri ile ilgili güncellemeler artık parmaklarının ucunda. Aynı zamanda uçuş uyarıları, terminal haritaları ve hava gecikmelerini de içerir. (Maliyet: 9,99$ ; iPhone, iPad, Android, Blackberry)

3.Trip It

Mobil seyahat planlayıcın, Trip It tüm seyahat ayrıntılarını gözden geçirmeni sağlar: uçuşlar, oteller, araba, harita, yol tarifleri – hepsi bir arada. Seyahat planlarını çevrimiçi veya mobil takviminizle senkronize edebilir, güzergahları paylaşabilir ve Facebook, Twitter ve LinkedIn’de seyahat planları gönderebilirsin. (Maliyet: ücretsiz; Android, BlackBerry, iPhone / iPad ve Windows Phone 7 için)

4. Kayak

Kayak, tabletinizde veya akıllı telefonunuzdaki yüzlerce seyahat sitesinin hızlı bir şekilde karşılaştırılmasını sağlar. Bazı özellikler arasında uçuş, otel ve araç kiralama fırsatlarının karşılaştırılması; konaklama rezervasyonu; uçuş durumunu takip etmek; güzergahları yönetmek ve havayolu numaralarına ve havaalanı bilgilerine erişmek. (Maliyet: ücretsiz; Android, BlackBerry, iPhone / iPad ve Windows için)

5. Google Haritalar

Google Haritalar’ı yanına almak, yeni yerler keşfetmek için en iyi seçeneklerden biridir. Trafik güncellemeleri, toplu taşıma, 360 derecelik sokak manzarasına sahip şehir turları, ayrıca sesli rehberli, adım adım GPS navigasyon özelliği, bu mobil uygulamanın sunduğu özelliklerden sadece bir tanesidir, böylece bir profesyonel gibi gezinebilirsin. (Maliyet: ücretsiz; iPhone ve Android için)

6. Glocalzone

Glocalzone ile seyahat ederken para kazanabileceğini hala duymadıysan hemen anlatalım! Seyahat detayların belli olunca seyahatini Glocalzone’a ekle, kullanıcılar senden dönüş yolunda ürünleri onlara getirmeni isteyecek. Dönüş yolunda istedikleri ürünleri satın alıp bu hizmet üzerinde komisyon kazanabilirsin. Üstelik gittiğin ülkenin yerel insanları ile tanışmak da artısı!

7.CityMaps2Go

CityMaps2Go ile rotanı önceden planlarken anahtar konumlarınızı sabitle. Uygulama, popüler şehirlerle (örneğin, New York, Paris, Londra, Roma, Berlin vb.) ilgili şehir rehberi hizmetini barındırıyor. Çevrimdışı haritalar, uzmanlardan yerel ipuçları, milyonlarca ilgi çekici nokta için şehir rehberleri ve metro haritaları içerir. (Maliyet: 2,99$  ; iPhone ve Android için)

7. Chefs Feed

Chefs Feed, Londra, Kanada ve ABD’deki en iyi restoran ve yemeklerle ilgili en iyi şeflerin önerilerini sunar. Ağız sulandıran fotoğraflar ve oradaki her yiyecek için yetkin tavsiyeleri içerir. (Maliyet: ücretsiz; iPhone için)

8.Mint

Mint ile bütçeni kolayca düzenleyebilir, seyahat bütçene göz atabilir ve seyahatin sırasında harcamalarını takip edebilirsin. Kesinlikle güvenli ve güvenli. Bunun nedeni, “salt okunur” bir hizmettir; bu, hesaplar arasında para taşıyamayacağın ve hiçbir kimsenin yapamayacağı anlamına gelir. (Maliyet: ücretsiz; Android ve iPhone / iPad için)

9.Oanda Currency Converter

Oanda, şirketler, vergi makamları, denetim firmaları ve finansal kurumlar tarafından kullanılan 190’dan fazla para birimi için günlük filtrelenmiş kur oranlarına erişmeni sağlayan kolay bir arayüz kullanır. Uygulama, sık kullanılan para birimlerini kaydeder ve dönüşüm miktarlarını hızlıca girmek için büyük düğmeli bir tuş takımı kullanır. Bunun yanı sıra, nadiren halka açık olan bankalararası oranları kullanabilirsin. (Maliyet: ücretsiz; Android, BlackBerry, iPhone / iPad ve Windows için)

10.ICE

Acil durumlarda, ICE uygulaması sana en hızlı çözümü sunacaktır. Yurtdışına seyahat ederken başına gelmesini istemeyeceğin son şey, herhangi bir tıbbi sorunla karşılaşmaktır. Ancak, tam olarak uygulama, telefonun kilitli olsa bile sağlık durumun, doktorunun iletişim bilgileri ve sağlık sigortasıyla ilgili ayrıntıları tutar. Diğer özelliklerin yanı sıra, 10 farklı dilde depolanan bilgileri çevirir. (Maliyet: 3,99 $; Android için)