Yeni Yılda Yurt Dışından Alınabilecek En İlginç 8 Hediye

Yeni Yılda Yurt Dışından Alınabilecek En İlginç 8 Hediye

2019’u geride bırakırken sevdiklerine neler alacağını düşünmeye başladın bile. Peki sana dilediğin hediyeyi istediğin ülkeden getirtebileceğini söylesek? İşte size yurt dışından getirtebileceğiniz en ilginç 8 hediye!

Yeni yılda en ışıltılı hediye! 

Yeni yılda sevdiklerini mutlu edebilecek ışıl ışıl önerilere ne dersin? 

Swaroski 

Sevdiklerin için en zamansız ve ışıltılı hediyelerden biri olan mücevherler için tabi akla gelen ilk marka Swarovski, 1895’ten bu yana Avusturya’da kristal üretmektedir.Glocalzone’daki gezginler aracılığıyla bu markanın benzersiz ürünlerinden birini sevdiklerine alabilirsin.

Hint Mücevherleri

Işıltılı bir yeni yıl hediyesi için biraz da dünyanın başka bir ucuna gidip farklı kültürlerden esinlenmeye ne dersin? Hint mücevherleri cesur, karmaşık ve renkliler. Jaipur ve Rajasthan, Hindistan’ın mücevher başkentidir. Jaipur’da mücevherler kundan (altın renginde taşlarla ayarlanmıştır) ve meenakari, kullanılarak, kırmızı, yeşil ve beyaz gibi Babür esintili renklerde işleniyor. Hint mücevherleri yeni yıl için renki ve cesur bir hediye olabilir.

Yeni yılda yeni tatlar!

Hindistan Baharatları

Baharat yolunun geçtiği ülkelerden biri olan Hindistan, karabiber, kakule, zerdeçal ve kişniş gibi envai çeşit baharata sahip bir ülke. En ilginç baharatları Hindistan’dan bulabilirsiniz. Hediye olarak tanınmış bir marka olan Roopak’ın plastik şişelere paketlenmiş baharatlarını tercih edebilirsin. 

Nussknacker

Bazen bir çikolata bile sevdiklerini mutlu edebilir. Yeni yıl hediyesi için bir sepet dolusu Alman Çikoatasına ne dersin? Bunun için ilk önerimiz de Nussknacker. 

Paprika

Yeni tatlar denemeyi seven arkadaşların Macar mutfağının vazgeçilmezi olan bu hediyeye bayılacaklardır. Paprika hafif acı, acı ve tatlı gibi onlarca farklı tipte ucuz ve orijinal bir hediyedir. Hediye olarak zarif ambalajlarda satılan toz paprikalar da bulabilirsin.

Yeni yılda en yeni teknolojiler

Robot elektrikli süpürge

Bu sıralar tatlı kedi videoları ile de tanıdığımız bu temizlik robotları evde yükü o kadar hafifletecek ki bu hediyeyi beğenmeyecek biri olduğunu sanmıyoruz. Türkiye’de çok yaygın bulunmasa da Glocalzone ile yurt dışından getirtebilirsiniz.

iPhone 11

iPhone 11 2019’un en çok konuşulan teknolojik aletlerinden biri oldu. Sevdiklerine iPhone 11 almak ve mobil dünyanın son teknolojileri ile buluşmak bizce harika bir seçenek. Evet, Türkiye’de biraz pahalı olabilir. Fakat yurt dışı fiyatlarına bir göz atıp bu seçeneği de değerlendirmeni tavsiye ederiz.

DJI mini

Drone ailesinin en yeni üyesi Dji Mini ile daha önce tanışmış mıydın? Dji mini cebinize sığabielcek boyutu ile en güzel anlarınızı bambaşka bir açı ile ölümsüzleştirmenize yardımcı olur. Sevdiklerine bu hediyeyi alarak 2020’de tüm güzel anlarınızı kaydetmesine yardımcı olabilirsin.