Yurt Dışında Ucuz Olan Ürünler

Glocalzone101

Written by:

Reading Time: 2 minutes
Amerika’da Ucuza Alışveriş Yapacağınız 8 Giyim Markası

Aslında hepinizin merak ettiği bir konu: Yurt dışında ucuz olan ürünler. Özellikle bazı markalar uyguladıkları bölgesel stratejiler sebebiyle aynı üründe farklı fiyatlar belirleyebiliyor. Eğer yakın zaman da bir seyahat planlamıyorsanız üzülmeyin! Glocalzone‘la istediğiniz ürünü yurt dışından sipariş edebilirsiniz. Eğer seyahat edecekseniz para kazanabilirsiniz. Gelin bu markaları ve ürünlerini daha yakından inceleyelim.

1. GAP

1. Gap

Amerika’ya gidip bu markanın t-shirt ve hoodielerini almayan çok az kişi vardır. Türkiye’de t-shirtleri 30-150 TL, hoodileri 100-250 TL’ye fiyat bulan bu marka, Amerika’da ortalama 15 dolar, fakat şanslıysanız outletten 6 dolara da satın alabilirsiniz.

2. Tommy Hilfiger

Tommy Hilfiger ile ilgili görsel sonucu

Diğer yurt dışında ucuz olan ürünler listemizde Tommy Hilfiger var. Çanta ve ayakkabılarının yanısıra t-shirt, hoodie, jeans gibi ürünleri de vardır. Çantaları Amerika’da ortalama 20-30 dolar olup, Türkiye’de bu fiyat 300 TL’den başlamaktadır. Erkekler için uygun fiyatlı hediye arıyorsanız Tommy Hilfiger’dan cüzdan bakabilirsiniz.

3. Sleek

Eyeshadow Palette Sleek Makeup Collection

Yurt dışından ucuz olan ürünlerden bir diğeri makyaj ürünleridir. Ingiltere‘de 2 tane büyük drugstore var. Bunlardan ilki Boots diğeri ise Süperdrug. Hemen hemen her yerde ve her semtte mevcutturlar. Sleek, dünyaca ünlü kozmetik markalarından biridir. İngiltere’de ise sadece Süperdrug‘ta bulunan bir markadır.

Özellikle far paletleri çok kaliteli olup 7 pound gibi bir rakama satılır. Türk Lirasına çevirdiğimiz de bu rakam yine Türkiye’deki fiyatın altındadır. Allıkları da çok güzeldir ve 5 pounda satın alabilirsiniz. Bunun yanı sıra kaş ürünleri de oldukça ünlüdür.

4. Samsonite

Amerika’da Ross ve Marshall mağazaları uygun fiyatlı ürünler bulabileceğiniz yerlerden biridir. Şehir merkezinde bulunan bu mağazalara ulaşım da oldukça kolaydır. Eğer valiz arayışında iseniz Ross mağazalarına mutlaka uğrayın. Türkiye’de 300$ olan Samsonite valizi cadde üstünde 150$, kendi outlet mağazasında 120$ Ross’da ise 75$ gibi ucuz fiyatlarla satın alabilirsiniz.

5. The North Face

the north face sweat polar ile ilgili görsel sonucu

Outdoor ürünlere ilginiz varsa Colombia ve The North Face gibi markaların ürünleri genelde Türkiye’ye oranlar yüzde 20 – 25 daha uygundur. Haftanın belirli günlerinde yapılan indirimlere denk geldiyseniz o zaman daha da ucuza satın alabilirsiniz. Örneğin Türkiye’de en az 80$ olan The North Face polar sweati 30$ gibi bir fiyata bulabilirsiniz.

6. Bourjois

bourjois ile ilgili görsel sonucu

Bourjois markası, drugstore’un Chanel’i olarak bilinmektedir. Bu marka maalesef ülkemizden çekilmiştir. Ürünlerini hem Süperdrug ta hemde Boots’ta bulabilirsiniz.

Ten ürünleri ve fondotenleri popülerdir ve fiyatları 10 pound civarındadır, rujları da aynı şekilde özellikle velvet serisi. Rujları ise 6-7 pound arasıdır. Bunun yanında maskaraları ve ojeleri de çok güzeldir.

Comments are closed.