Kurumsaldan Gezgine: Kurumsal Turist

Inspiring Travelers

Written by:

Reading Time: 3 minutes

Kurumsal birçok okuyucumuz olduğunu biliyoruz. İş hayatında yaşadığınız birçok can sıkıcı sorun, trafik ve faturalar… Böyle bir tempoda seyahate vakit ayırmak için süper güçlerinizin olması gerektiğini düşünebilirsiniz. Fakat Glocalzone’da her zaman dediğimiz gibi seyahat etmek ulaşılamaz bir hayal değildir! Sizi kurumsal bir hayatın içinde dünyayı keşfetmeyi unutmayan tutkulu bir gezginle tanıştırmak isteriz! Sosyal medyadan tanıdığınız üzere, Kurumsal Turist!

Aslında gezginimizin hikayesi İtalya’da Erasmus yaparken başlıyor. O süre zarfı boyunca Avrupa’yı karış karış geziyor. Yıllar önce başlayan bu seyahat aşkı gezginimizi her boşlukta yeni bir yer keşfetmeye itmiş.

Sosyal medyada “Kurumsal Turist” hesabını ve blogunu takip edenler bilir ki gezginimiz seyahat hikayelerinde tek başına değil. Sevgili eşi de ona her macerada eşlik ediyor!

Gezginimiz Avrupa’yı ve birçok popüler seyahat noktasına seyahat ettikten sonra balayında Maldivlere gidince seyahat etmeye bakış açısı biraz değişmiş ve egzotik yerlere seyahet etmeye başlamış.Tabi ki kurumsal bir hayatın içinde yıllık izinin el verdiği kadar gezebilmişler. Kurumsallar İstanbul’da kurumsal olmanın ne kadar zor olduğunu bilir. Çiftimiz bu duruma biraz daha katlandıktan sonra İstanbul’u terk edip İzmir’e taşınmışlar. Fakat daha sonra hayat onları daha da beklenmedik bir yere taşımış…

Uzun zamandır yurtdışına taşınmayı düşünüp orta yolu bir türlü bulamayan çiftimiz, gezginimizin eşinin karşısına bir iş fırsatı çıkınca Bahreyn’e taşınmışlar. “Kurumsal Turist” blogunda okuduğum kadarıyla gezinimiz ilk başta bu duruma sıcak bakmasa da taşındıklarında ilk izlenimlerinin güzel olduğunu söylemiş. Üstelik 1 senedir Bahreyn’deki hayatlarına devam ediyorlar. Sık sık Suudi Arabistan’a geçen gezginimiz ülkeyle ilgili izlenimlerini çok güzel bir blog yazısında anlatmış ve yeni bir kültürü keşfetmenin ne kadar güzel olduğunu vurgulamış.

Bir de çiftin yanlarından ayırmadıklarI, Bahreyn’e taşınırken onlara eşlik eden minik bir dostları var!

 

Kurumsal Turist şimdilerde Bahreyn’de kurumsallıktan uzak bir hayat sürüyor ve keşfetmeye devam ediyor. Uzun yıllar yıllık izinleriyle seyahat etmeyi başaran gegzinimiz deneyimlerini Blog’unda eğlenceli bir şekilde anlatıyor. Ayrıca sosyal medya hesaplarında her macerasını paylaşan gezginimiz bir endüstriyel tasarımcı olarak yaratıcı yönünü gösterdiği ilham verici kareler paylaşıyor. Siz de popüler seyahat noktaları dışında farklı, egzotik yerleri de keşfetmeyi seven Kurumsal Turist’i sosyal medyadan takip edebilir ve deneyim peşinde koşarken onun maceralarına tanık olabilirsiniz.

İşte ilham verici fotoğraflar paylaştığı Instagram Hesabı,

Deneyimlerini anlattığı Blog’u,

Facebook Hesabı,

ve Youtube Kanalı! 

 

Comments are closed.