Polonya’dan Alabileceğiniz 7 Ürün

Buy-It

Written by:

Reading Time: 2 minutes

Avrupa’nın en güzel ülkelerinden biri olan Polonya hareketli sosyal hayatı, insanın içini açan doğal güzellikleri ve alışveriş imkanlarıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Polonya’dan alabileceğiniz ürünlere geçmeden önce ülkenin gerçekten ucuz olduğunu söylemeliyiz. Özellikle ulaşım gerçekten konforlu ve ucuz. Ülkenin gerçekten çok samimi bir atmosferi var. Bu durum insanların saygılı ve içten olmasından kaynaklanıyor elbette. Hiç uzatmadan Polonya’dan alabileceğiniz 7 ürünü incelemeye başlayalım!

Bu güzel ürünleri şu an Polonya’da olan 6 Eylül 2018 tarihinde Türkiye’ye dönecek olan gezginimizden Glocalzone üzerinden iletişime geçerek sipariş edebilirsiniz!

Alışveriş merkezlerinin çoğu Warsaw, Krakow ve Gdansk çevresinde bulunur. Eğer seyahatlerinizi indirim dönemine denk getirmeyi düşünüyorsanız ocak ayında %50-60 civarı olan indirimler Temmuz-Ağustos aylarına doğru %60-70’i görebiliyor. Bu dönemler alışveriş için adeta biçilmiş kaftan!

Votka

            

Polonya adeta bir votka cenneti, hayal edemeyeceğiniz kadar çok çeşit votka bulabilirsiniz. Zubrowka ve Soplica Polonya’dan alabileceğiniz en ünlü votka markaları. Zubrowka sek bir votka, fakat Soplica aromalı bir tür ve bir çok çeşidi var. Limon ve fındık en çok tercih edilen aromalar. Hatta fındıklı olana süt ekleyerek de denemelisiniz.

Kabanos

Farklı tatları denemeyi seviyorsanız ya da çevrenizde böyle insanlar varsa, Kabanos Polonya’dan alabileceğiniz harika bir hediye! Kabanos ne diye sorarsanız kısaca kurutulmuş ve tütsülenmiş et diyebiliriz. Dana etli ve domuz etli olmak üzere iki çeşidi mevcut. Biranın yanında çok iyi gidiyor, bizden söylemesi.

Oscypek Peyniri

Peynir kesinlikle çok ayrı ve lezzetli bir kültür, sevmiyorsanız bile denemenizi tavsiye ediyoruz çünkü tadı sizi gerçekten şaşırtacak. Oscypek peyniri, Zakopane dağlarında yetişen koyunların sütünden yapılıyor. Pişirilmeden tattığınız zaman tadının kurutulmuş ete benzediğini düşünebilirsiniz. Pişirildiği zaman yumuşuyor ve her türlü reçelle birlikte harika oluyor.

Kehribar Taşı

       

Kehribar, Polonya’nın sembolü haline gelmiş bir taş. Kehribar taşından yapılmış kolyeler, küpeler, yüzükler ve çeşitli hediyelik eşyalar bulabilirsiniz. Bu ürünleri biraz pahalı bulabilirsiniz ama her bütçeye uygun çeşitlerini bulmak da mümkün. Kehribar taşından yapılış ürünler Polonya’dan alabileceğiniz değerli birer hediye ve anı niteliğinde.

Kaszubska Bebekleri

     

Kaszubska, Polonya’nın geleneksel el yapımı oyuncak bebekleri. Tamamiyle el yapımı olan bu bebekler Polonya’nın geleneksel kıyafetleri giydirilerek tamamlanıyor.

Zencefilli Kurabiye

Zencefilli kurabiyeler Polonya’dan alabileceğiniz ucuz ve lezzetli bir hediye. Orijinal olanları az miktarda şeker ve bol miktarda zencefil içeriyor. Bunu yanında portakal, kayısı, vişne, erik ve çikolata aromalı çeşitleri de bulunuyor. Şunu da eklemeden geçmeyelim, Gingerbred Müzesi’nde kendi zencefilli kurabiyelerinizi pişirebilirsiniz.

Şal

         

 

Gül figürünün ağırlıkla kullanıldığı bu kare şallar Polonya’dan alabileceğiniz geleneksel bir ürün olmasının yanında modern giyim tarzına rahatlıkla adapte olabiliyor.

Özellikle Warsaw’da bir çok alışveriş merkezi ve fabrika satış mağazası bulunuyor. Burada Guess, Lacoste, Versace, Calvin Klein gibi birçok pahalı markanın eski sezon ürünlerini çok ucuza alabilirsiniz.

Bu güzel ürünleri şu an Polonya’da olan 6 Eylül 2018 tarihinde Türkiye’ye dönecek olan gezginimizden Glocalzone üzerinden iletişime geçerek sipariş edebilirsiniz!

Comments are closed.