Seyahat Ederken Nasıl Para Kazanılır?

Glocalzone101

Written by:

Reading Time: 2 minutes

Seyahat etmek birçok insanın hayalidir. Bazıları yola çıkar bazıları ise hayal etmeye devam eder. Bunun en büyük sebebi seyahat tutkunlarının en kötü düşmanı seyahat bütçesi. Bir seyahat tutkunu için tam zamanlı bir iş zorlayıcı bir serüven. Fakat seyahat bütçesi ile ilgili tüm kaygılarınızı bir kenara bırakın çünkü seyahat bütçesi için endişelenen gezginlerimize iyi bir haberimiz var; seyahat ederken para kazanmanın birden çok kolay yolu var!

Seyahat Fotoğrafçılığı

man taking photo

Seyahat fotoğrafçılığı diğer yollara kıyasla seyahat ederken para kazanmanın en kolay yolu değil. Maalesef gelir de asla garanti edilemez. Ancak tüm o manzaraları düşünün dünyada birçok güzellik saklı ve sizin gördüğünüz bu güzelliklere tanık olmak isteyen binlerce insan var. Seyahat ederken para kazanmak isteyen bir seyahat meraklısı için güzel birkaç kadraj büyük bir fırsat olabilir.

Influencer Olmak

person standing on body of water near snowy mountain

Sizin de bildiğiniz gibi günümüzde seyahat ederken para kazanmanın en popüler yollarından biri de sosyal medya. Dünya’yı gezen milyonlarca kişiyle deneyimlerini paylaşarak para kazanan çok sayıda Instagram fenomeni görebilirsiniz. Dünyanın saklı güzelliklerini görmek isteyen çok insan var. Sadece ilham verici kareler paylaşmayı dene ve insanların peşinden gelmesine izin ver!

Bavulundaki Boşlukları Kazanca Çevirmek

Seyahat ederken ekstra para kazanmanın en kolay yolu ise Glocalzone! Bavulunuzu çok fazla eşyayla doldurmayın ve yola çıkın. Yapmanız gereken tek şey Glocalzone’a seyahat eklemek ve Glocalzone kullanıcılarının sizden talep ettikleri ürünleri dönüş yolunda onlara getirmek. Nasıl çalıştığına dair daha ayrıntılı bilgi için web sitesini ziyaret edin!

Evini Gezginlere Kiralamak

black unicycle

Seyahat ederken evinizi kiralaya bilirsiniz. Eğer yolculukta iseniz kendi evinize ihtiyacınız yok.  Piyasaya bir göz attığınız da, evinizi kiralayarak seyahat bütçenizi ne kadar rahatlatacağınızı görebilirsiniz. Oldukça şaşıracaksınız!  Airbnb gibi sitelerden gezginlere evinizi kiralayabilir ve sadece bunu yaparak hayallerinizdeki yolculuğa çıkabilirsiniz!

Yolculuk Boyunca Uzaktan Çalışmak

black laptop computer on white table

Startuplarda veya küçük dijital markalarlar ile SM yöneticisi, pazarlamacı, içerik üretici gibi bazı pozisyonlarda uzaktan çalışabilirsiniz. Bu sayede evinizde veya İtalya’daki bir kafede para kazanabilirsiniz. Arada hiçbir fark yok! Belki İtalya’da üretkenliğini daha çok artabilir tabiki! Ayrıca, blog yazmak, seyahat ederken para kazanmanın en iyi yollarından biridir. Seyahat blogları ile iletişime geçin ve onlar için yol hikayenizi yazın. Bu pazarda gerçek deneyimin ücreti oldukça fazladır .

İngilizce Öğretmeni Olmak

woman writing on whiteboard holding white printer paper

İngilizce öğretmek hem dünyayı dolaşmanızda hem de yerel halka karışmanızda oldukça kolaylık sağlar. Turistik turlar yerine yeni kültürlere girmeyi seviyorsanız, hayalinizdeki hayatı yaşamak için İngilizce öğretmeni olmayı düşünün. Ayrıca, seyahat ederken para kazanmanın diğer yollarından daha fazla gelir garantili.

Comments are closed.