Singapur’dan Alınacaklar Listesine Eklemeniz Gereken 6 Ürün

Singapur uzak doğunun en merak edilen  ve en popüler seyahat noktalarından biri. Singapur, adımınızı attığınız an başınızı döndürecek de bir alışveriş dünyasına sahip. Hal böyle olunca turist olarak gittiğin bu ülkede bir bavulu dolduracak kadar alışveriş yapman mümkün. Bu yüzden senin için Singapur’dan alınacaklar listesine eklemen gereken 6 ürün derledik!

1- Parfüm


Singapur’da üretilen parfümler kesinlikle Singapur’dan alınacaklar listesine eklemen gereken ürünlerden.Kullanan arkadaşlarından ne kadar kaliteli olduklarını duyduğuna eminiz. Fiyatlarının da Singapur’a gidince bavulunu parfümle dolduracak kadar sevimli olduğunu söyleyebiliriz.

2-Singapur Sling Kokteyli

Raffles otelinde bir barmenin keşfiyle orataya çıkan pembe renkli bu kokteyl artık Singapur’un ulusal içkisi haline gelmiş. Her giden bir kez tadar ve yumuşak tadını çok beğenirler. Bu kokteyl şişelenip satışa da sunulmuş. Singapur’dan alınacaklar listesine kesinlikle eklemen gereken bir içecek.

3-Risis


Singapur’un en gözde takı ve dekor üreticisi. Gerçek orkideleri altın kaplayarak doğan serüvenleri büyükçe büyümüş. Ürettikleri tüm takı ve dekorlar el yapımı ve benzersiz tasarımlara sahip.Fiyatlarının da çok uçuk olmadığını söyleyebiliriz. Çok ince bir hediye seçeneği olablir bu yüzden Risis takıları Singapur’dan alınacaklar listesine eklemen gereken şahane ürünlerden!

4-Tiger Balm


Ağrı kesici ve rahatlatıcı ülaçlar üreten bu markanın adını neredeyse herkes duymuştur. Ünlü dizilere bile konu olmuş bu kremin hayranları,bağımlıları çoktur. Singapur’da fiyatları da oldukça uygun. Denemek istersen bu ürünü de Singapur’dan alınacaklar listesine eklemelisin.

5-Kasut Manek


Singapur motifleriyle yapılan el yapımı şık terlikler.  Şu sıralar ünlü markaların moda olmuş terliklerine çok benzetildiği için son yıllarda  satışları artmış. Değişik tasarımlarıyla bu terlikler kesinlikle Singapur’dan alınacaklar listesinde yerini almalı.

6-Bakkwa


Çin’de eskiden etleri saklamak için baharatlarla kurutup tütsüleyerek kurutulmuş et çeşididir. Bakkwa her ne kadar Çin kültürüne ait olsa da Singapur’da tursitlerin vazgeçilmezi haline gelmiş. Bu lezzetli besin kaynağı da Singapur’dan  alıcaklar listesine eklemen gerekenlerden.

Eğer bu ürünleri çok sevdiysen ve Singapur’a seyahat etmene daha çok varsa, hepsini gezginler aracılığıyla GLOCALZONE‘dan sipariş edebilirsin.