Londra Seyahatinizden Önce Bilmeniz Gereken 12 Şey

Londra seyahatinizden en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız Londra hakkında bilmeniz gereken birkaç şey var.

Travel Hacks

Written by:

Reading Time: 3 minutes

Ingiltere’yi ilk defa mı ziyaret ediyorsunuz? Ya da Londra’ya bir kez daha seyahat etmeden önce birkaç ipucu daha öğrenmek istemez misiniz? Londra, harika restoranlar,barlar ve her kesime hitap eden bol miktarda alışveriş seçeneğiyle Avrupa’nın en sevilen cazibe merkezlerinden biridir. Londra seyahatinizden en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız bu kalabalık şehir hakkında bilmeniz gereken birkaç şey var.


1.) Londra büyük bir yer!


Londra çok büyük bir şehirdir. Şehirde sadece birkaç kısa gününüz varsa, keşfetmek istediğiniz alanda kalmaya çalışın (veya en azından yakınında). Bu, her gün şehir genelinde seyahat etmek için çok fazla zaman kazandıracaktır. Özellikle Londra’da seyahat etmek ulaşım süresinde günde birkaç saat ekleyebilir.

2.) Bir Oyster Kartı Alın

Oyster kart, seyahatle ilgili maliyetler söz konusu olduğunda size zaman ve para kazandıracak. Bir Metro İstasyonu’ndan  Oyster kartı alın (Ücretsiz, iade edilebilir depozitolu) ve kart üzerine belirli bir miktarı önceden yükleyin. Oyster Kartı kullanırken yolculuğunuz sadece indirimli değil, aynı zamanda bir günde harcayabileceğiniz maksimum günlük sınırlanmış bir miktara da sahip olacaksınız. Bu, 3 veya 4 seyahat yaptıktan sonra, günün geri kalanında yapacağınız seyahatin tüm Londra çevresinde tamamen ücretsiz olacağı anlamına geliyor.

3)Metro durakları arasında yürüyün!

Seyahatinizde metroya / otobüse binmek yerine yürümenin daha hızlı olduğu birkaç istasyon var. Leicester Square’den Covent Garden’a gelindiğinde yürüyüş 3 dakikadan daha az sürüyor ve bu da metroya binmekten daha hızlı. Hem zamanınızı hem de paranızı tasarruf etme olanağı sağlıyor.

4) Müzeler ve sanat galerileri ücretsizdir

Natural History Museum, Science Museum, The British Museum ve daha pek çok yerin, herkesin ziyaret etmesi için ücretsiz olduğunu unutmayın. Bir çok tarihi eserin arasında dolaşarak güzel bir gün geçirin ve kentin sunduğu zengin mirasın tadını çıkarın.

5.) 2 £ ‘dan daha az bir fiyata Londra Turu

Londra seyahatinizde makul fiyatlı bir şehir turu yapmak istiyorsanız,Marylebone İstasyonu’ndan 24  saat açık olan 453 numaralı otobüse binerek; Regent Caddesi, Piccadilly Circus, Leicester Meydanı, Downing Caddesi , Parlamento Evleri, Big Ben ve London Eye gibi şehrin simgesi olan birçok yeri gezebilirsiniz

6.) İndirimli demiryolu bileti alın

Eğer 26 yaş ve altındaysanız  (veya öğrenciyseniz), 60 yaşın üzerindeyseniz ya da ailenizle birlikte seyahat ediyorsanız, Londra’daki herhangi bir tren istasyonundan bir Tren Kartı edinebilirsiniz. Bir yıl için yaklaşık 30 £ tutarında olan bu kart, yoğun olmayan zamanlarda demiryolu seyahatinde ve metro seyahatlerinde% 33 (1/3) indirim sağlayacaktır – bu, şehri birden çok kez ziyaret ediyorsanız büyük bir tasarruf sağlar.

7.) Cumartesi günü Oxford Caddesi’nden kaçının




Oxford Caddesi’nde bir hafta sonu alışverişi stresli olabilir, çünkü bu caddeler cumartesi ve pazar günleri dibe vuruyor. Kaldırımlar üzerinde kelimenin tam anlamıyla boşluk kalmayabilir. Alışverişinizi, sabah saatlerinde ve tercihen hafta içi yapmaya çalışın. Kalabalık çok daha düşüktür ve dükkanları kolayca kendi hızınızda inceleyebilirsiniz.

8.Ucuz bisiklet kiralamak için Boris bisikletlerini tercih edin

Londra’da herkes bisiklet kiralayabilir – ihtiyacınız olan tek şey bir banka veya kredi kartı ve iyi bir yön duygusu. Dinlendirici bir öğleden sonra geçirmek istiyorsanız, self servis kiralama alanlarının birinden bisiklet alın ve şehre gidin. Şehri görmenin harika yollarından biridir ve size zamandan ve paradan çokca tasarruf etmenizi sağlar. Londra seyahati kesinlikle bir bisikletle taçlandırılmalıdır!

9. Covent Bahçesi’nin gizli kulaklarını ve burnunu keşfedin!

Evet, doğru, Covent Bahçesi güzel küçük dükkanların sıradışı Arnavut kaldırımlı pazarından çok daha fazlası! Bir sonraki Londra seyahatinizde yakından bakarsanız, tüm alanın etrafına yerleştirilmiş epeyce ‘gizli’ burun ve kulakları görebilirsiniz.

10.Londra’nın yiyecek pazarları çok lezzetli!

Londra seyahatiniz sırasında ziyaret edilebilecek çok fazla yiyecek pazarı var, bu yüzden ziyaret etmek için onları sadece birkaç tanesine düşürmek zor olabilir. En ünlülerinden biri Borough Market. Hızlıca bir şeyler atıştırmak için öğle yemeğinde burayı tercih edebilirsiniz.

11. Buckingham Sarayını ziyaret etmeyi unutmayın!

Pek çok kişi yaz aylarında Buckingham Sarayını ziyaret etme olanağı olduğundan habersiz. Seyahate çıkmadan önce biletlerinizi online olarak satın almalısınız.

12. Gökyüzünde bir bahçe var…

En azından bir gökdelenin tepesinde! Biletler tamamen ücretsizdir, çünkü bu herkesin keyif alabileceği bir kamusal alandır. Londra seyahatinizde tkileyici manzaralar görün ve isterseniz bir şeyler atıştırmak için mola verin…

Birlikte Londra seyahatinize gitmeden önce bilmeniz gerekenleri öğrendik. Peki şimdi sırada ne var? Sırada seyahatinizi Glocalzone’a ekleyip seyahat ederken para kazanmak var!

Almanya’dan Ne Alınır?

Leave a Reply

Your email address will not be published.