Almanya’dan Kesinlikle Almanız Gereken 10 Ürün

Alışveriş Rehberi

Written by:

Reading Time: 2 minutes Avrupa turlarının vazgeçilmez rotası Almanya’ya, büyük bir kısmınızın 2018’de seyahat etmeyi düşündüğünü biliyoruz. Almanya’nın ilginçliklerle dolu alışveriş dünyasından etkilenmeyip elin boş eve dönmen imkansız! Peki Almanya’dan ne almalısın? İşte Almanya’dan kesinlikle alman gereken 10 ürün!

1-Adidas Ürünleri 

Almanya’da bir Adidas ayakkabı fiyatı:€70

Her ne kadar Adidas Türkiye’de popüler olsa da Almanya’da o kadar da popüler olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. İşte tam da bu yüzden Adidas ürünleri, özellikle de ayakkabıları Almanya’da diğer ülkelere göre çok daha ucuz. Çok istediğin bir Adidas ayakkabıyı kolaylıkla Glocalzone’daki gezginlerden isteyebilirsin.

2-Panasonic Lumix Dmc Fz300 [12 Mp, 24 Fach Opt. Zoom, 3″] Schwarz Wie

Fiyat:€400

Lumiz fotoğrafçılık endüstrisinde lider bir marka. Fakat Lumix ürünleri Türkiye gibi bazı ülkelerde $3000 gibi ulaşılamayacak kadar pahalı fiyatlarda satılıyor. Almanya’da ise bu fiyat $1200’dan başlıyor. Bizce hemen butona basıp Almanya’dan bir Lumix iste!

3-Brezel(Alman Simidi)

Almanya’dan kesinlikle alman gereken ürünlerden biri Brezel! Almanya’ya özel bu simit çeşidi türkler tarafından sıradan bir krakere benzetilse de tadı ve görünüşü leziz. Simit kadar mükemmel bir atıştırmalık!  İnstagram’da her 10 bloggerdan birinin profilinde rastlayacağın bu lezzet Almanya’dan dönerken evine götürmek isteyeceğin bir ürün olabilir.

4- Google Pixel Xl 2 

Fiyat:€740

Google’ın yenilikçi dünyasına adım atmak istiyorsun ama yaşadığın ülkede Google ürünlerine ulaşmak o kadar da kolay değil mi ? O zaman Almanya’ya gittiğinde yanına bir Google ürünü al deriz. Almanya’ya gidemeyenler de yukarıdaki butona tıklayarak kolayca Google Pixel XI 2 veya herhangi bir Google ürününü sipariş edebilir.

5- Nu3 Vegan Protein 3 K Vainilien Blend Veganes Proteinpulver Aus 3 Kom

Ne yazık ki, vegan ürünler her ülkede sokak başı karşılaştığımız ürünler değil. Hatta bazı ülkelerde bir vegan olarak yaşamak neredeyse imkansız. Hele ki vegan bir supplement bulmak gerçekten çok zor. Almanya’da ise her köşede bu ve bunun gibi birçok ürüne rastlayabilirsin.

6-Tabii ki Alman Çikolatası!

alman çikolatası ile ilgili görsel sonucuAlmanya’ya gidip de çikolatasız dönen bir türkle henüz tanışmadım ya sen? Yine de bilmeyen varsa Alman çikolataları da Almanya’dan kesinlikle almanız gereken ürünlerden. Çeşit çeşit alman çikolatalarını bavuluna atmadan gelme.

7-Benefiance Wrinkle Resist 24 By Shiseido

Cilde olağanüstü nem verir ve temizlik sırasında esneklik sağlar. Shiseido’nun ürünlerine büyülü diyen bile var ama bazı ülkelerde mücevher değerinde. Fakat, tüm Shiseido ürünlerini Almanya’da ucuz fiyata bulabilirsin.

8-Köln Suyu

200 kusür yıldır üretilen ve bizim dilimize “kolonya” olarak giren Köln suyunun Türkiye’de üretilen kolonyalara göre sert bir kokusu olduğu söyleniyor. Bu ufak farklılığı dünya üzerinde sadece Türk annelerinin fark ettiğine adımız gibi eminiz! İşte tam da bu yüzden annelerimizi,anneannelerimizi mutlu etmek için  Almanya’dan kesinlikle alman gereken ürünlerden birisi de Köln suyu.

9-Dji Mavic Pro Foldable Drone

Fiyat:€1000

Drone çılgınlığı tüm dünyada hızla büyümekte! Artık her gökyüzüne bakışımızda bir drone görmemiz mümkün! Bir drone ile film bile çekebilirsiniz. Fakat fiyatları da bu cihazlar kadar şaşırtıcı nitelikte. Neyse ki Almanya drone satın almak için en uygun yerlerden biri.

10-Meissen Porselenlerimeissen porselenleri ile ilgili görsel sonucu

1710’dan beri üretilen Avrupa’nın ilk yapıştırma porselenleri Meissen Porselenleri’ni “Aa porselen bunu da anneme götürebilirim.” diye düşünme çünkü bu porselenler her bir koleksiyon için ayrı tasarımcılar ve tasarımlarla ortaya çıkar bu da tabiki fiyatlarına yansıyor. Bu göz kamaştırıcı minik sanat eserlerine merakın varsa Almanya’dan kesinlikle alman gereken şey Meissen Porselenleri. Eğer bu ürünleri çok sevdiysen ve bir sonraki yolculuğuna daha çok varsa en yakın zamanda Türkiye’ye dönücek gezginimizle buradan iletişime geçebilir ve Almanya’dan istediğin her ürüne kolayca ulaşabilirsin!

Leave a Reply

Your email address will not be published.