Uçuşunuzu Beklerken Yapabileceğiniz 10 Eğlenceli Aktivite

Glocalzone101Travel Hacks

Written by:

Reading Time: 2 minutes

Seyahat tarihin geldi çattı, heyecan dorukta! Fakat o da ne? RÖTAR!! Tam hayallerinizin seyahatine dakikalar kalmışken bunun bir kabus olduğunu düşünebilirsiniz fakat olumlu düşünün! Bu seyahatinize doğru atacağınız ilk adım ve aslında havalimanları sizin için eğlenceli bir yere dönüşebilir. Sizin için uçuşunuzu beklerken yapabileceğiniz 10 eğlenceli aktiviteyi derledik!

1) Seyahat Planınızı Yapın!

İneceğiniz havalimanı hangisi? Uçağa hangi kapıdan bineceksiniz? İnternet havalimanında ücretsiz mi? Duty-free bölgesinde hangi mağazalar var? Glocalzone kullanıcıları duty-free’den almanız gereken bir ürün var mı? Uçaktan indikten sonra oteline nasıl ulaşacaksınız? Seyahat bütçeniz ne durumda? Bu tarz sorular aklınızdayken ve hazır vaktiniz varken neden cevaplandırmayasınız ki? Eğer bu soruları cevaplandırırsanız havalimanında geçireceğiniz uzun ve sıkıcı vakit şimdiden verimli bir hale geldi demektir.

2) Biraz Şehir Turuna ne dersiniz?

Yukarıdaki sorulara cevap bulduysanız ve uçuşunuza 5 saatten fazla zaman varsa size güzel haberlerimiz var: eğer aktarmalı bir uçuşta rötar yediyseniz beklediğiniz şehirde ya da ülkede bir şehir turu sizin için harika bir seçenek olabilir.Tek biletle 2 şehir keşfetmek, tek ihtiyacınız olan ise bir transit vize!

3) Glocalzone Kullanıcılarının Sizden İstediği Ürünleri Duty-free’den Alın Ve Para Kazanın!

Sizin de diğer tüm gezginler gibi seyahat ederken para kazanmak istediğinizi biliyoruz.Peki Glocalzone ile gezerken para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Planınızı yaptığınızda seyahatinizi Glocalzone’a ekleyin ve kullanıcıların isteklerini bekleyin. Daha sonra tek yapmanız gereken Glocalzone kullanıcılarının sizden istediği ürünleri dönüş yolunda getirmek. Glocalzone’da duty-free ürünleri popüler isteklerden. Hazır havalimanında bekliyorken sizden istenilen ürünleri duty-free’den almak güzel bir seçenek olabilir.

4) Bir Film İzleyin!

Bazen seyahat sırasında o kadar yorgun oluruz ki uykuya dalmak bile çok zor gelir. İşte böyle anlar için daha önceden bilgisayarınıza yüklediğiniz birkaç filmi izlemek çok keyifli olabilir.

5) Biraz Cilt Bakımı Ve Dinleme

Havaalanında istemeyeceğiniz kadar çok çeşitte cilt bakım ürünü satılıyor. Her seferinde albenileri ile bizi kendine çeken bu ürünlerden alıp birkaçını denemekte bizce hiçbir sakınca yok 🙂 Uçuşunuzdan sonraki güne en güzel şekilde hazırlanmak da iyi bir seçenek tabi ki. Üstelik birçok havaalanında güzellik merkezi hatta masaj salonu bile mevcut.

6) Kartpostal Yazın!

                      

Havaalanında birçok kartpostal satıldığını görmüşsüzünüzdür. Çoğumuz özel günleri ve tatilleri havaalanında geçiriyoruz. Sizce de sevdiklerimize sevgimizi göstermenin en eski ama en güzel yöntemlerinden biri kartpostal yazmak değil mi? Havaalanından birkaç tane satın alıp sevdiklerinize özel minik yazılar yazabilirsiniz.

7) Yabancılarla Tanışın!

Havalimanında hiç tanımadığınız  insanlarla konuşmak tabiki çok eğlenceli. Fakat her ülkeye göre insanların tutumları farklı olabilir bu yüzden karşınızdakine olabildiğince kibar yaklaşmanızı öneriyoruz. Burada kurduğunuz arkadaşlık ilişkileri yeni seyahat noktalarında size yardımcı olacak dostlar sağlar. Bu da seyahatinizi daha keyifli ve ekonomik hale getirebilecek bir detay.

8) Seyahatinizi Yazın!

Eğer bu rötar sizi seyahatiniz sonrası yakaladıysa biraz daha şanslısınız demektir. Eve unutulamaz anılarla mı dönüyorsunuz? Bu anıları kalıcı kılmanın en güzel yolu seyahat anılarınızı yazıya dökmektir. Havalimanında uçağınızı beklerken bu kadar vakit varken bizce yazmaya başlamalısınız.

9) Podcast Dinleyin!

Man Wearing White Headphones Listening to Music

Podcast çılgınlığı gün geçtikçe büyümekte. Podcastler güncel bilgileri ve ilham verici hikayeleri keşfetmek için harikadır. Havalimanında uzun bir bekleyişin en yararlı hali podcast dinlemek olabilir. Tabi kendinize bir priz de bulmanız gerek 🙂

10) Anılarınızı Sosyal Medyada Paylaşın!

Person Using Smartphone

Seyahat bloggerları her seyahatlerinde havalimanında birkaç poz mutlaka paylaşırlar. Pencerelerin önünde, uçağa binerken ya da bazen sadece bir kahve… Fakat siz daha yaratıcı olabilirsiniz hazır o kadar vaktiniz varken iyi birkaç kare çekip arkadaşlarınızla çekmek harika bir fikir olabilir. Hatta bu gibi uzun bekleyişlerde bir Youtube videosu bile hazırlayabilirsiniz.

Comments are closed.