HomeGlocalzone!Glocalzone ile Dubai’den Ne Alınır?

Glocalzone ile Dubai’den Ne Alınır?

0
201
Glocalzone ile Dubai'den Ne Alınır?

Ortadoğu’nun en gözde şehirlerinden Dubai, dünyanın en çok turist çeken şehirlerinden biri. 🧳 Turistlerin en sık sorduğu soru ise: Dubai’den ne alınır? Her yıl milyonlarca gezgin tarafından ziyaret ediliyor. Birçok insanın da alışveriş için favori noktalarından. Çünkü bazı istisnalar hariç, katma değer vergisini %5’te sabit tutuyor. Bu nedenle, birçok farklı türden birçok farklı ürüne farklı ülkelere kıyasla daha ucuza erişim mümkün oluyor. Bunun dışında oldukça ilgi çekici yerel ürünlere de sahip. Eğer sen de Dubai’den ne alınır diyorsan ve alışveriş 🛍yapmak istiyorsan, ancak fikir almaya ihtiyacın varsa ve Dubai’den ne alınır diye düşünüyorsan yazımız tam da sana göre!

Elektronik Ürünler

Dubai, düşük oranda vergi uygulaması sayesinde elektronik ürünleri en ucuza alabileceğin yerlerden biri. Örneğin, Apple kullanıcısıysan ya da Apple ürünleri almayı düşünüyorsan, iPhone 12 Pro Max, iPad Pro, Apple Watch Series 6, AirPods Pro gibi ürünleri gözden geçirebilirsin. 📱

Bunlar dışında, eğer oyun tutkunuysan Alienware gibi oyun bilgisayarları ya da oyun konsolları senin için iyi tercihler olabilir. Nintendo Switch, Xbox Series X ya da Playstation 5 gibi ürünleri almayı düşünebilirsin. 🎮

Eğer fotoğrafçılık ya da sinemayla ilgileniyorsan, Canon, Nikon, Sony 📸 gibi markaların senin için en uygun fotoğraf makinesi, lens, kamera ve flash’larını inceleyebilirsin.

Yeni bir monitör ya da ekran kartı istiyorsan, göz atabileceğin pek çok seçenek var. 💻 Örneğin, Radeon RX ekran kartları senin için uygun olabilir.

Eğer tablet almayı düşünüyorsan, Samsung, Casper ya da Huawei gibi markalardan sana uygun bir modeli seçebilirsin.

Son olarak, televizyon ve diğer elektrikli ev aletlerini de Dubai’de ucuza bulabilirsin.

Altın Takılar ve Ürünler

Dubai’nin ışıltısı ve görkemi tüm dünyada biliniyor. Bu şatafatın kaynaklarından biri ise altın, bu nedenle aynı zamanda “altın şehir” ⚱️olarak da anılıyor. Dubai’de altın, birçok yerden olduğundan daha ucuz. Bu nedenle Dubai, dünyanın pek çok yerinden altın mücevheratla ilgilenen turistlere ev sahipliği yapıyor. Örneğin Deira altın çarşısı, birçok turist tarafından ziyaret edilen, baş döndürücü bir yer. Eğer sen de altın takılarla ilgileniyorsan, Dubai’den alışveriş yapmayı tercih edebilirsin. Üstelik, dünyaya kıyasla daha yüksek kalitede altını daha ucuza bulabilirsin.

Kol Saati

Kol saati, birçok insanın olmazsa olmaz imaj tamamlayıcılarından biri. Aynı zamanda, çok iyi bir hediye de… Dubai’den ne alınır sorusununun bir karşılığı olan havaalanındaki Duty Free, kol saati almak için en akıllıca yerlerden biri. ⌚️ Vergi politikaları sayesinde, çok ünlü markanın kol saatini çok daha ucuza alabilmek mümkün. Eğer sen de kol saati almayı düşünüyorsan, Rolex’in klasikler serisine göz atabilirsin!

Çikolatalar

Dubai’den alınabilecek en popüler hediyelerden biri deve sütü çikolatası. Sadece Dubai’de Al Nassma markası tarafından üretilen bu çikolatalar, söylenene göre süt tadında ve pek çok yerde satılıyor. Bu çikolata hem ucuz hem de herkese uygun bir hediye olabilir. Bu özel ürün dışında, dünyaca ünlü markaların çikolatalarını da duty free’den alabilirsin.

Diğer Yiyecekler

Dubai’den ne alınır? Tabi ki; kuru meyveler, hurma ve yöresel çeşitli baharatlar Dubai’ye özel ve oldukça rağbet gören ürünlerden. Eğer farklı tatlar denemeye meraklıysan bu ürünler ilgi çekici olabilir.

Halılar

Arap ve İran halıları Dubai’de en popüler ürünlerden. Farklı fiyatlarda farklı türden halılar bulmak mümkün. Eğer evinde dünyanın farklı yerlerinden ve farklı kültürlerden parçaları birleştirmeyi düşünüyorsan bu seçeneklere de göz atmanı öneririz.

Eğer Dubai’den, ya da yurtdışındaki başka bir ülkeden alışveriş yapmak istiyorsan, ya da seyahatlerini avantaja çevirmek isteyen bir gezginsen, Glocalzone’u hemen indir, fırsatları keşfet.

Glocalzone ile dünyanın her yerinden alışveriş yapabileceğini biliyorsun. Hadi “Macaristan’dan ne alınır?” yazımızı oku. 👇🏽