HomeAlışveriş AsistanınJaponya’dan Alınabilecek 10 İlginç Şey

Japonya’dan Alınabilecek 10 İlginç Şey

0
83

Japonya, geleneksel hediyelik eşyalardan en yeni elektronik ve moda markalarına kadar her şeyi satan zengin mağazalara sahip bir alışveriş cennetidir. Bu yüzden Tokyo’ya bir sonraki seyahatinde satın alman gereken benzersiz ürünlerin listesini çıkardık. İşte Japonya’dan alınabilecek 10 ilginç şey!

1. Şeker & Atıştırmalık

Japonya’dan alınabilecek ilginç şeylerden ilki şeker ve atıştırmalıklar! Japon atıştırmalıkları dünya çapında oldukça ünlü. Damak zevkinize hitap edecek birçok farklı aromalı atıştırmalık ve şekerlemeler bulabilirsin. Örneğin, resimdeki Tokyo Banana, yılda 40 milyar yen satışa sahip.

Kabarık pandispanya, bağımlılık yapan muz aromalı krema ile doldurulur. Ayrıca çilek, karamel aromalısı da mevcut. Dahası Tokyo İstasyonu veya Tokyo Skytree gibi farklı lokasyonlarda sınırlı sayı da ürünler de sunmaktadır.

2. Yeşil Çaylı KitKat

Green tea Kit Kats arkadaşlar, aile ve iş arkadaşları için mükemmel bir hediyedir. Ayrıca lezzetli, ucuz ve kolay bir şekilde ulaşabilirsin. İndirimli ürünleriyle ünlü Don Quixote veya Konbini (Japon market) her zaman stokta yeşil çay Kit Kats şeker poşetlerine sahiptir.

Eğer kutuları tek tek hediye olarak vermek istiyorsan, havaalanından satın almanı öneririm. Bu sayede sakura (kiraz çiçeği), wasabi, çilekli cheesecake, adzuki fasulyesi, vb. gibi eşsiz ve mevsimsel olarak mevcut olan lezzetlerden birini seçebilirsin.

3. Havlu

Japonya’dan alınabilecek ilginç şeylerden birisi de havlu. O-Shibori’den( misafirlere verilen havlu) Sento’ya( banyo havlusu) kadar havlular Japonya’da oldukça önemli bir yere sahip. Buna ek olarak Japon kültüründe misafirleri iyi ağırlamanın bir simgesidir havlu. Imabari şehri ise, kaliteli ve organik havlularıyla ünlüdür. İklimin – ekstra saf Sojagawa Nehri suyu ile birlikte – pamuğun yumuşaklığını ortaya çıkardığı söyleniyor.

4. Mutfak Eşyaları

Kappabashi Caddesi şefin cennetidir. Ueno ve Asakusa arasında yer alan bu restoran ve mutfak eşyaları tedarikçisi, sanayi tipi tencere ve tavalardan sahte plastik yiyeceklere kadar her şeyi satıyor.

Örneğin; Taiyaki (balık şeklindeki gözleme) yapım aleti, seramik bir güveç, farklı formlarda ızgaralar veya tencere seti alabilirsin. Şef arkadaşların bu hediyelere bayılacaktır!

5. MUJI Ürünleri

Japonya’dan alınabilecek ilgin şeylerden bir diğeri MUJI ürünleri! MUJI, minimalistlerin çok seveceği basit, güzel tasarlanmış ürünler satıyor. Ayrıca Japonya’daki fiyatlar uluslararası mağaza konumlarında bulacağınız fiyatlardan daha ucuz.Ve seçenek New York veya San Francisco’da ki mağazasından çok daha fazla.

6. Sempatik Aksesuarlar

Kawaii’nizi Harajuku mahallesinden edinin. Takeshita Caddesi, çok büyük puantiyeli kafa bantları, farklı şekillerde telefon kılıfları veya Engrish sözlerini içeren geleneksel giysilerin bulunduğu dükkanlarla doludur.

Kutsushita ise çorap almak isteyenler için eğlenceli bir duraktır: kalın çoraplar veya kedi yüzlü dantel çoraplar ilgini çekiyorsa bu caddeyi mutlaka ziyaret et!

7. Vergisiz Tasarım Ürünleri

Ginza ve Omotesando semtleri, en şık tasarımcı mağazalarına ve butiklere ev sahipliği yapar. Birinci sınıf tasarımcı ürünlerinin fiyatları döviz kuruna ve markaların fiyat politikalarına göre değişmektedir.

Büyük bir Chanel mağazasında alışveriş yapmayı kim istemez! Unutmadan vergi iadenizi almak için pasaportunuzu 5.000 yen üzerindeki alışverişlerinizde mutlaka gösterin.

8. Ema

Japonya’dan alınabilecek ilginç şeylerden diğeri ise, Ema. Ema en çok tercih edilen hediyelik eşyalar arasında. Ema, insanların dileklerini yazdıkları ve tanrıların onlarla ilgilenmesi için tapınaklara bıraktıkları tahta bir plaktır. Çoğu tapınaktan satın alınabilirler.

9. Suribachi

Suribachi bir havan ve tokmak gibi bir öğütme kasesidir. Susam gibi çeşitli maddeleri öğütmek ve ezmek için kullanılırlar. İç sırtlarından ötürü, geleneksel havan ile karşılaştırıldığında çok daha kolay eziliyor malzemeler. Ayrıca, genellikle küçük ve süper sevimli.

10. Buhar kapları

Yemeklerini bu kaplar sayesinde buharda pişirebilirsin! Bu kapları Batı’da da edinebilirsin, ama Japonya’daki gibi olmaz. Ueno parkının yanındaki dükkanlardan satın alabilirsin. Özetle Japonya’dan alışılmadık bir şeyler almak istiyorsan, bu ilginç bir tercih olabilir.

Bu enteresan ürünleri satın alabilmen için Japonya’ya gitmene gerek yok! İstediğin ürünü seyahat eden insanlar aracılığıyla Glocalzone üzerinden sipariş verebilirsin.