HomeAlışveriş AsistanınFas’tan Satın Alman Gereken 13 Şey

Fas’tan Satın Alman Gereken 13 Şey

0
151

Kendine has ve egzotik dokusuyla akla gelen Fas; Kazablanka, Fes, Marakeş, Meknes ve Rabat şehirleriyle, kültürel ve ekonomik zenginliğiyle Afrika’nın en güzel ülkelerinden biri. Seyahat ettiğinizde almanı veya Glocalzone‘dan gezginlere sipariş etmeni önerdiğimiz 13 ürünü seninle paylaşmak istedik!

Deri

Fas derisi çok farklı, özel ve içerisinde kültürünü taşıdığını hissettiriyor. Kıyafet, ayakkabı, cüzdan, özellikle çanta ve daha birçok deri ürünü burada bulabilirsin.

Babuş (Babouches)

Geleneksel deri babuşların çok fazla renk ve desen seçeneği var. Canlı ve egzotik görüntüsünün yanında çok rahat olması nedeniyle tercih edebilirsin ya da sevdiklerine hediye edebilirsin.

Halı & Kilim

Fas’tan alabileceğin en güzel şeylerden biri de halı ve kilimler. Yalnız başlangıçta çok yüksek fiyat söyleyen satıcılara karşı pazarlık yapmaya hazırlıklı olmalısın!

Yastık Kılıfı

Halı ve kilimlerin desenlerini çok beğendiysen fakat boyutları ve fiyatları gözünü korkutuyorsa, yastık kılıflarına göz atmalısın! Özellikle dekorasyon severler için muhteşem bir hediye ve taşıması çok kolay.

Argan Yağı

Saç ve cilt için onlarca faydası olan, yemeklerde kullanılabilen ve çokça vitamin içeren argan yağını kesinlikle Fas’tan almalısın. Her yerde bulunabilecek bu yağı alırken sahte olmamasına özen gösterilmelisin ve satın alırken eczaneleri tercih etmelisin.

Djellaba

Geleneksel kaftan Djellaba, hem erkeklerin hem de kadınların kullandığı bir giysi. Farklı ve egzotik görünmeyi seviyorsan kesinlikle bakmalısın.

Sepet

Tatlı ve kullanışlı görünümüyle Fas’tan sepet almak iyi bir fikir olabilir. Bir sürü renk ve boyutta üretilen bu sepetlerin fiyatı da çok yüksek değil.

Baharat

Baharatlar, Fas gezisinin ve kültürünün çok önemli bir parçası, akla ilk gelen şeylerden biri. Hem denemek için hem de hediye etmek harika olabilir. Çok farklı ve güzel lezzetlerde zencefil, safran, tarçın vb. bulabilirsin.

Fener

Aydınlatma ve dekorasyon için muhteşem bir seçenek olan fenerlerin el yapımı olanlarını özellikle tercih etmelisin.

Seramik

Seramiklerin bu ülkedeki tarihi arka planı çok eskiye dayanıyor. Birçok farklı şekilde desende ve boyutta bu seramiklerden bulabilirsin.

Fas Tatlıları

Fas’ın en ünlü tatlıları mssemen, batboy, ve bir çeşit pancake olan baghrir. Bu tatlıların çoğunu Fas’ın dışında bulmak maalesef mümkün değil. Gittiğinizde kesinlikle denemelisiniz ya da denemek istiyorsan arkadaşlarından getirmesini isteyebilirsin.

Mazı Ağacı Eşyaları

Fas, mazı ağaçlarının bulunduğu güzel ormanlara sahip. Mazı ağacından elde edilen bir sürü eşya da çok kıymetli ve kaliteli dokuya sahip. Bu ağaçtan bir sürü eşya üretiliyor ve en çok üretilenler de kutu ve sehpalar. Fas’tan alınan hediyeler arasında bu ürünler çok meşhur ancak büyük parçaları bulmak pek mümkün değil.

Cüzdan

Birçok desen ve birçok rengin arasından seçebileceğin ponponlu cüzdanlarla egzotik bir görünüm yakalayabilirsin.

Eğer bu ürünleri çok sevdiysen ve Fas’a seyahat etmene daha çok varsa, hepsini gezginler aracılığıyla GLOCALZONE‘dan sipariş edebilirsin.